Документ v0031359-16, поточна редакція — Прийняття від 12.02.2016

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 12 лютого 2016 року № 31

Про перші вибори депутатів сільських та селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських та селищного голів 24 квітня 2016 року

До Центральної виборчої комісії надійшли звернення Київської та Рівненської обласних державних адміністрацій щодо прийняття Центральною виборчою комісією рішення про призначення перших виборів депутатів сільських та селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських та селищного голів у зв’язку з утворенням у зазначених областях об’єднаних територіальних громад.

Розглянувши зазначені звернення, Центральна виборча комісія встановила.

Відповідно до частини восьмої статті 7 Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання рішень про добровільне об’єднання територіальних громад у разі їх відповідності висновку, передбаченому частиною четвертою вказаної статті, звертається до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови в установленому законом порядку.

Згідно з частиною шостою статті 14 Закону України "Про місцеві вибори" (далі – Закон) перші вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією у порядку, визначеному законом.

Відповідно до частини четвертої статті 15 Закону перші місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за 70 днів до дня виборів, а їх виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня перших виборів.

Частиною п’ятою статті 15 Закону передбачено, що місцеві вибори призначаються на неділю, а згідно з частиною шостою вказаної статті орган, який відповідно до статті 14 Закону прийняв рішення про призначення, зокрема, перших місцевих виборів, не пізніш як на третій день з дня його прийняття публікує рішення у друкованих засобах масової інформації або, у разі неможливості, оприлюднює в інший визначений ним спосіб.

За змістом частини сьомої статті 15 Закону Центральна виборча комісія шляхом прийняття відповідного рішення оголошує про початок виборчого процесу перших виборів депутатів місцевої ради, сільського, селищного, міського голови. Офіційним оголошенням є прийняття рішення про початок виборчого процесу таких виборів. Рішення про оголошення початку виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів оприлюднюється не пізніше наступного дня після дня його прийняття відповідно в загальнодержавних засобах масової інформації чи в інший визначений Комісією спосіб. Офіційне оголошення шляхом прийняття рішення про початок виборчого процесу здійснюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за п’ять днів до дня початку виборчого процесу місцевих виборів.

Отже, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією за відповідними зверненнями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій, а призначення перших виборів є підставою для оголошення Комісією виборчого процесу таких виборів.

Звернення Київської та Рівненської обласних державних адміністрацій щодо прийняття рішення про призначення перших виборів депутатів сільських та селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських та селищного голів відповідають вимогам законодавства України.

Враховуючи викладене, відповідно до частини шостої статті 14, частин четвертоїсьомої статті 15, пунктів 1, 1-1, 8 частини першої статті 24 Закону України "Про місцеві вибори", частини восьмої статті 7 Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", керуючись статтями 11 – 13, пунктами 1, 2, 13 статті 17, пунктами 1, 2, 9 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Призначити на неділю, 24 квітня 2016 року, перші вибори депутатів сільських та селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських та селищного голів згідно з переліком, що додається.

2. Оголосити з 5 березня 2016 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських та селищної рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських та селищного голів, призначених пунктом 1 цієї постанови.

3. Цю постанову надіслати Київській та Рівненській обласним державним адміністраціям для використання в роботі та передачі відповідним територіальним виборчим комісіям, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


М.ОХЕНДОВСЬКИЙ


Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 12 лютого 2016 року № 31

ПЕРЕЛІК
сільських, селищної об’єднаних територіальних громад, у яких призначаються перші вибори депутатів сільських, селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських та селищного голів 24 квітня 2016 року

№ з/п

Назва об’єднаної територіальної громади

Найменування місцевих рад територіальних громад, що увійшли до об’єднаної територіальної громади

Найменування ради об’єднаної територіальної громади

Назва посади сільського, селищного голови

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Бородянський район

1

Пісківська селищна об’єднана територіальна громада

Пісківська селищна рада (смт Пісківка, село Раска), Мигалківська сільська рада (село Мигалки)

Пісківська селищна рада Бородянського району Київської області

Пісківський селищний голова

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ

Дубенський район

2

Привільненська сільська об’єднана територіальна громада

Привільненська сільська рада (села Дубрівка, Привільне, Панталія, Черешнівка), Молодавська сільська рада (села Молодаво Перше, Молодаво Друге, Молодаво Третє)

Привільненська сільська рада Дубенського району Рівненської області

Привіль-ненський сільський голова

Радивилівський район

3

Крупецька сільська об’єднана територіальна громада

Крупецька сільська рада (села Крупець, Гайки, Гнильче, Баранне, Срібне, Заміщина), Михайлівська сільська рада (села Михайлівка, Засув), Ситненська сільська рада (села Ситне, Коти, Гайки-Ситенські, Карпилівка, Табачуки), Боратинська сільська рада (села Боратин, Довгалівка, Гоноратка)

Крупецька сільська рада Радивилівського району Рівненської області

Крупецький сільський голова

Секретар
Центральної виборчої комісії


Т.ЛУКАШвгору