Про однострій поліцейських
Постанова Кабінету Міністрів України; Опис, Зразок від 30.09.2015823
Документ 823-2015-п, чинний, поточна редакція — Редакція від 05.05.2017, підстава - 278-2017-п


Спинка з відрізною кокеткою та вентиляційними каналами, розташованими під нею. На кокетці розташовано напис “ПОЛІЦІЯ” кольору хакі у формі прямокутника, який виконується промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками. Кокетка спинки на підкладці із синтетичного трикотажного сітчастого полотна.

Рукави вшивні, двошовні, з хлястиками по низу, які вшито в ліктьові шви. Хлястики застібаються на текстильну стрічку “велькро”. На рукавах нашито накладні об’ємні кишені з клапанами у формі прямокутника із зрізаними кутами, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”, у ділянці ліктів - підсилювальні накладки, які одночасно є кишенями для протиударних вставок. Вхід у накладки-кишені застібається на текстильну стрічку “велькро” і розташований у швах нашивання верхніх зрізів накладок. На кишені та клапани нашито платформу з текстильної стрічки “велькро” для кріплення знімних нарукавних знаків. На рукавах у ділянці пахв ушито вставки із трикотажного сітчастого полотна.

Комір-стійка, кінці якого застібаються на текстильну стрічку “велькро”.

Брюки прямої форми по всій довжині, з пришивним поясом, який застібається на петлю та ґудзик. Бокові частини пояса стягнуто двома рядами еластичної стрічки. На пояс нашито п’ять хомутиків.

У середньому шві передніх половинок застібка на тасьму “блискавка” з двома бігунками.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці стегон на обох передніх половинках нашито накладні кишені з клапанами у формі прямокутника із зрізаними кутами, які застібаються на дві текстильні стрічки “велькро”. Накладні кишені об’ємні, з двома м’якими застроченими складками. Верхній зріз бокової кишені з еластичним шнуром у шві підгину. Угорі накладної кишені (у центральній частині ділянки підгину верхнього зрізу) з лицьового боку обметано дві горизонтальні петлі, через які у вигляді петлі протягнуто еластичний шнур з пластмасовим фіксатором. Кінці еластичного шнура закріплено по боках кишені.

На лівій передній половинці, над накладною кишенею, нашито ще одну накладну об’ємну кишеню з клапаном фігурної форми, який застібається на текстильну стрічку “велькро”.

Передні половинки з підсилювальними накладками та чотирма м’якими складками в ділянці колін (по дві в боковому та кроковому швах). Підсилювальні накладки одночасно є кишенями для протиударних вставок. Вхід у накладки-кишені застібається на текстильну стрічку “велькро” і розташований у швах нашивання нижніх зрізів накладок.

Задні половинки з підсилювальними накладками в ділянці сидіння. Низ брюк стягується шнуром, протягнутим у підгин низу.

Костюм типу Г із змішаної тканини темно-синього кольору, кольору хакі або в колористиці “камуфляж”.

Сорочка з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики, які прикріплено до пілочки за допомогою текстильної тасьми.

Пілочки з двома накладними подвійними нагрудними кишенями з клапанами у формі прямокутника із зрізаними кутами, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”. Нижня накладна кишеня фігурної форми плоска, із входом з боку пройми, верхня накладна кишеня об’ємна, із входом зверху. Між нагрудними кишенями, на борті лівої пілочки, нашито погон, який застібається на петлю та ґудзик. На погон нашито текстильну стрічку “велькро”. На пілочках над кишенями розташовані платформи з текстильної стрічки “велькро” для кріплення знімних планшетів.

Спинка з вентиляційним каналом та відлітним планшетом у формі прямокутника, верхній край якого пришито до верхнього зрізу вентиляційного каналу, а нижній край фіксується на спинці трьома вертикальними текстильними стрічками “велькро”. На лицьовому боці відлітного планшета нашито платформу з текстильної стрічки “велькро” для кріплення знімного планшета. Спинка з підкладкою (до лінії лопаток) із синтетичного трикотажного сітчастого полотна, обробленою у вигляді кишені. У разі потреби відлітний планшет вкладається всередину вентиляційного каналу, при цьому вхід у вентиляційний канал фіксується на планшеті за допомогою текстильної стрічки “велькро”.

Рукави вшивні, двошовні, з хлястиками по низу для регулювання щільності облягання, які вшито в нижні шви. Хлястики застібаються на текстильну стрічку “велькро”. На рукавах нашито накладні об’ємні кишені з клапанами у формі прямокутника із зрізаними кутами, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”. На кишені та клапани нашито платформу з текстильної стрічки “велькро” для кріплення знімних нарукавних знаків. У ділянці ліктів - підсилювальні накладки із синтетичної тканини в колористиці “камуфляж”, які одночасно є кишенями для протиударних вставок. Вхід у накладки-кишені застібається на текстильну стрічку “велькро” і розташований у верхній частині накладок. Нижній зріз накладки оброблено швом упідгин і прикріплено до рукава трьома закріпками. Низ рукавів фігурний, з подовженням рукавів у ділянці тильної частини долоней. У рукавно-бокових швах у ділянці пахв оброблено вентиляційні канали у вигляді вставок із синтетичного трикотажного сітчастого полотна, які застібаються на тасьму “блискавка”.

Комір-стійка, кінці якого застібаються на текстильну стрічку “велькро”.

Брюки прямої форми по всій довжині, із суцільновикроєним поясом, який застібається на дві петлі та ґудзики. На пояс нашито сім хомутиків з основної тканини та чотири хомутики із синтетичної ремінної тасьми. У ділянці бокових швів щільність прилягання пояса брюк регулюється синтетичною текстильною тасьмою з пластмасовими пряжками, протягнутою через хомутики в куліску задньої частини пояса.

У середньому шві передніх половинок застібка на тасьму “блискавка”.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці стегон на обох передніх половинках нашито накладні об’ємні кишені з клапанами фігурної форми, які застібаються на дві потайні петлі та ґудзики, які прикріплено до кишень за допомогою текстильної тасьми. У шві пришивання клапанів кишень оброблено ділянку (отвір) для швидкого доступу до кишені. З внутрішнього боку кишені пришито еластичну тасьму для фіксації предметів у кишені.

Передні половинки з підсилювальними накладками із синтетичної тканини в колористиці “камуфляж”. Підсилювальні накладки одночасно є кишенями для протиударних вставок. Вхід у накладки-кишені застібається на текстильну стрічку “велькро” і розташований у швах нашивання нижніх зрізів накладок.

Задні половинки з підсилювальними накладками в ділянці сидіння, у верхньому шві нашивання яких оброблено входи в кишені. Входи в задні кишені фіксуються текстильними стрічками “велькро”. На задніх половинках на рівні лінії колін та внизу брюк оброблено куліски, в які протягнуто еластичні стрічки.

Унизу брюк у ділянках крокових швів - підсилювальні накладки у формі трапеції із синтетичної тканини в колористиці “камуфляж”.

Низ брюк оброблено швом упідгин.

Брюки літні

Брюки типу А із змішаної тканини темно-синього кольору, прямої форми по всій довжині, з пришивним поясом, який застібається на дві петлі та ґудзики, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі та ґудзики.

На передніх половинках - складки (по одній на кожній половинці), застрочені вздовж згину до низу. Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені.

Задні половинки з виточками. На правій задній половинці - прорізна кишеня “у рамку”, яка застібається на петлю та ґудзик. На поясі шість хомутиків.

Брюки типу Б навипуск із полегшеної напіввовняної або синтетичної тканини темно-синього кольору, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на одну петлю і ґудзик та металеві гачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму “блискавка” (або петлі та ґудзики), з леєю.

Передні половинки на підкладці, з м’якими складками (по одній на кожній половинці). На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю та ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

Комбінезон тактичний зимовий

Комбінезон із синтетичної тканини чорного кольору, відрізний по лінії талії, з центральною застібкою на тасьму “блискавка”, з капюшоном.

Пілочки з кокетками, накладними нагрудними кишенями з клапанами. На нижній частині - бокові прорізні кишені із застібкою на тасьму “блискавка” і захисними клапанами. У ділянці колін - підсилювальні накладки.

Спинка з кокеткою, з двома складками у шві пришивання кокетки. По лінії талії спинка стягнута еластичною стрічкою. Над правою нагрудною кишенею та на спинці під кокеткою - напис “ПОЛІЦІЯ” білого кольору.

Комір-стійка, з потайною кишенею на тасьмі “блискавка” для капюшона.

Рукави вшивні, з пришивними манжетами, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”. У ділянці ліктя - підсилювальні накладки.

Нижні частини брюк - з мабутами. Низ брюк стягнутий еластичною стрічкою.

По лінії талії комбінезона - хомутики для спорядження.

Комбінезон тактичний літній

Комбінезон із змішаної тканини чорного кольору, відрізний по лінії талії, з центральною застібкою на тасьму “блискавка”, з коміром-стійкою.

Пілочки з накладними нагрудними кишенями з клапанами, які застібаються на текстильну застібку. На передніх половинках нижньої частини - бокові прорізні кишені із застібкою на тасьму “блискавка”. У ділянці колін - підсилювальні накладки.

Спинка по лінії талії стягнута еластичною стрічкою. У ділянці сидіння задніх половинок - підсилювальні накладки. Над правою нагрудною кишенею та на спинці, під кокеткою, - напис “ПОЛІЦІЯ” білого кольору.

Рукави вшивні, двошовні. У ділянці ліктя - підсилювальні накладки. Низ рукавів, низ брюк стягнуто еластичною стрічкою.

По лінії талії комбінезона - хомутики для спорядження.

Костюм (кітель, брюки) для вищого складу поліції

Костюм з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Кітель на підкладці, двобортний, з відкладним коміром та лацканами, із застібкою на три прорізні петлі та три великі формені ґудзики сріблястого кольору та трьома декоративними форменими ґудзиками.

Пілочки з виточками та відрізними бочками, з лацканами, з бічними прорізними кишенями “у рамку” з клапанами. На лівій пілочці по краю борта розташовано три прорізні петлі для застібання кітеля, на рівні заносу правого борта - три пришивні декоративні формені ґудзики. На правій пілочці на лінії заносу лівого борта пришиті три формені ґудзики сріблястого кольору для застібання кітеля, по краю борта на рівні другого ґудзика оброблено прорізну петлю, що виконує функції пілкотримача.

Спинка із середнім швом. По низу швів пришивання бочків пілочок до спинки - оброблені шліци.

Рукава вшивні, двошовні. Низ рукавів оброблено пришивними обшлагами. По шву пришивання обшлага - кант сірого кольору завширшки 0,2-0,3 сантиметра.

Комір відкладний. Уздовж відльоту та уступів коміра - кант сірого кольору завширшки 0,2-0,3 сантиметра. Між відльотом та уступами коміра - гаптування у вигляді трьох листків калини та трьох ягід сріблястого кольору.

На підкладках пілочок на рівні лінії грудей - прорізні кишені “у рамку”, які застібаються на навісну петлю та ґудзик. На підкладці лівої пілочки розташована бічна прорізна кишеня “у рамку” та пришивний ґудзик, що виконує функцію пілкотримача.

Брюки навипуск з пришивним поясом, який застібається на один ґудзик і петлю та металевий гачок і петлю (або на дві петлі та два ґудзики), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму “блискавка” (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки на підкладці, з м’якими складками (по одній на кожній половинці). Кишені в бічних швах з листочками.

У бічний шов ушито кант сірого кольору (завширшки 0,1 сантиметра). По обидва боки від бічного шва - лампаси сірого кольору (завширшки 2 сантиметри).

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з фігурним клапаном і обшивкою, що застібається на навісну петлю та ґудзик.

На поясі - сім хомутиків для ременя.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

Зразок обшлага кітеля для осіб вищого складу поліції

Зразок гаптування сріблястого кольору на комірі кітеля (для осіб вищого складу поліції) у вигляді листків калини з трьома ягодами в кутиках коміра

{Опис і зразки доповнено розділом "Костюм (кітель, брюки) для вищого складу поліції" згідно з Постановою КМ № 278 від 19.04.2017}

Костюм (кітель, брюки)

Костюм з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Кітель на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору, і двома боковими прорізними кишенями з обшивками та клапанами. Нагрудні кишені із бантовими складками, на підкладці. Спинка із середнім швом та шліцом.

Рукави вшивні, двошовні. Комір з відрізною стійкою. На підкладці пілочок прорізні кишені з листочками, які застібаються на петлю та плоский ґудзик. У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Брюки навипуск, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму “блискавка” (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половини - на підкладці, з м’якими складками (по одній на кожній половинці), з відрізними бочками, що утворюють бокові кишені. На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці прорізна кишеня з фігурним клапаном і обшивкою, застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

Костюм (кітель, спідниця) жіночий для вищого складу поліції

Костюм із напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Кітель на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка із швом посередині.

Рукави вшивні, двошовні. Низ рукавів оброблено пришивними обшлагами. По шву пришивання обшлага - кант сірого кольору шириною 0,2-0,3 сантиметра.

Уздовж відльоту та уступів коміра - кант сірого кольору шириною 0,2-0,3 сантиметра. У кутиках коміра - гаптування у вигляді трьох листків калини та трьох ягід сріблястого кольору.

На підкладці правої пілочки - внутрішня прорізна кишеня з листочкою, яка застібається на петлю та ґудзик.

Спідниця на підкладці, пряма, тришовна, з пришивним поясом, який застібається на петлю і ґудзик.

Переднє та заднє полотнища з виточками. Заднє полотнище із швом посередині, який закінчується шліцом. У шві заднього полотнища оброблено застібку на тасьму “блискавка”.

У шві з’єднання пояса із спідницею в ділянках бокових швів ушито вішалки.

Зразок обшлага кітеля жіночого для осіб вищого складу поліції

Зразок гаптування сріблястого кольору на комірі кітеля жіночого (для осіб вищого складу поліції) у вигляді листків калини з трьома ягодами в кутиках коміра

{Опис і зразки доповнено розділом "Костюм (кітель, спідниця) жіночий для вищого складу поліції" згідно з Постановою КМ № 278 від 19.04.2017}

Костюм (кітель, брюки) жіночий для вищого складу поліції

Костюм із напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Кітель на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка із швом посередині.

Рукави вшивні, двошовні. Низ рукавів оброблено пришивними обшлагами. По шву пришивання обшлага - кант сірого кольору шириною 0,2-0,3 сантиметра.

Уздовж відльоту та уступів коміра - кант сірого кольору шириною 0,2-0,3 сантиметра. У кутиках коміра - гаптування у вигляді трьох листків калини та трьох ягід сріблястого кольору.

На підкладці правої пілочки - внутрішня прорізна кишеня з листочкою, яка застібається на петлю та ґудзик.

Брюки навипуск, з пришивним поясом, який застібається на петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму “блискавка”, виточками на передніх та задніх половинках.

У бічний шов ушито кант сірого кольору (завширшки 0,1 сантиметра). По обидва боки від бічного шва - лампаси сірого кольору (завширшки 2 сантиметри)

На поясі - хомутики для ременя. Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

{Опис і зразки доповнено розділом "Костюм (кітель, брюки) жіночий для вищого складу поліції" згідно з Постановою КМ № 278 від 19.04.2017}

Костюм (кітель, спідниця) жіночий

Костюм з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Кітель типу А на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка із швом посередині.

Рукави вшивні, двошовні. У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

На підкладці правої пілочки - внутрішня прорізна кишеня з листочкою, яка застібається на петлю та ґудзик.

Кітель типу Б на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору, і двома боковими прорізними кишенями з обшивками та клапанами. Нагрудні кишені із бантовими складками, на підкладці. Спинка із середнім швом та шліцом.

Рукави вшивні, двошовні. У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. На підкладці правої пілочки - внутрішня прорізна кишеня з листочкою, яка застібається на петлю та ґудзик.

Спідниця на підкладці, пряма, тришовна, з пришивним поясом, який застібається на петлю і ґудзик.

Переднє та заднє полотнища з виточками. Заднє полотнище із швом посередині, який закінчується шліцом. У шві заднього полотнища оброблено застібку на тасьму “блискавка”.

У шві з’єднання пояса із спідницею в ділянці бокових швів ушито вішалки.

Брюки жіночі

Брюки навипуск з напіввовняної тканини темно-синього кольору, з пришивним поясом, який застібається на петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму “блискавка”, виточками на передніх та задніх половинках.

На поясі хомутики для ременя. Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

Костюм (куртка, брюки) для вищого складу поліції

Костюм (куртка, брюки) з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Куртка з центральною застібкою на тасьму “блискавка” до низу, з відкладним коміром на відрізному стояку, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті трьома рядами еластичної стрічки.

Пілочки з нагрудними прорізними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору, та боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на дві петлі та формені ґудзики сріблястого кольору, унизу - із шліцом та трьома складками на верхній частині рукава.

У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. Куртка на підкладці.

Комір відкладний. Уздовж відльоту та уступів коміра - кант сірого кольору шириною 0,2-0,3 сантиметра. У кутиках коміра - гаптування у вигляді трьох листків калини та трьох ягід сріблястого кольору.

Брюки навипуск, з пришивним поясом, який застібається на один ґудзик і петлю та металевий гачок і петлю (або на дві петлі та два ґудзики), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму “блискавка” (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки на підкладці, з м’якими складками (по одній на кожній половинці). Кишені в бічних швах з листочками.

У бічний шов ушито кант сірого кольору (завширшки 0,1 сантиметра). По обидва боки від бічного шва - лампаси сірого кольору (завширшки 2 сантиметри).

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з фігурним клапаном і обшивкою, що застібається на навісну петлю та ґудзик.

На поясі - сім хомутиків для ременя.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

Зразок гаптування на комірі

{Опис і зразки доповнено розділом "Костюм (куртка, брюки) для вищого складу поліції" згідно з Постановою КМ № 278 від 19.04.2017}

Брюки літні для вищого складу поліції

Брюки навипуск із полегшеної напіввовняної або синтетичної тканини темно-синього кольору, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на одну петлю і ґудзик та металеві гачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму “блискавка” (або петлі та ґудзики), з леєю.

Передні половинки на підкладці, з м’якими складками (по одній на кожній половинці). Кишені в бічних швах з листочками. На поясі шість хомутиків для ременя.

У бічний шов ушито кант сірого кольору (завширшки 0,1 сантиметра). По обидва боки від бічного шва - лампаси сірого кольору (завширшки 2 сантиметри).

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю та ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

{Опис і зразки доповнено розділом "Брюки літні для вищого складу поліції" згідно з Постановою КМ № 278 від 19.04.2017}

Костюм (куртка, брюки) жіночий для вищого складу поліції

Костюм з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Куртка з центральною застібкою на тасьму “блискавка” до низу, з відкладним коміром на відрізному стояку, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті трьома рядами еластичної стрічки.

Пілочки з нагрудними прорізними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору, та з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на дві петлі та формені ґудзики сріблястого кольору, унизу - із шліцом та трьома складками на верхній частині рукава.

У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. Куртка на підкладці.

Комір відкладний. Уздовж відльоту та уступів коміра - кант сірого кольору шириною 0,2-0,3 сантиметра. У кутиках коміра - гаптування у вигляді трьох листків калини та трьох ягід сріблястого кольору.

Брюки навипуск, з пришивним поясом, який застібається на петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму “блискавка”, виточками на передніх та задніх половинках.

У бічний шов ушито кант сірого кольору (завширшки 0,1 сантиметра). По обидва боки від бічного шва - лампаси сірого кольору (завширшки 2 сантиметри).

На поясі хомутики для ременя. Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

Зразок гаптування на комірі

{Опис і зразки доповнено розділом "Костюм (куртка, брюки) жіночий для вищого складу поліції" згідно з Постановою КМ № 278 від 19.04.2017}

Костюм (куртка, брюки)

Костюм (куртка, брюки) з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Куртка з центральною застібкою на тасьму “блискавка” до низу, з відкладним коміром на відрізному стояку, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті трьома рядами еластичної стрічки.

Пілочки з нагрудними прорізними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору, та з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на дві петлі та формені ґудзики сріблястого кольору, унизу - із шліцом та трьома складками на верхній частині рукава.

У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. Куртка на підкладці.

Брюки навипуск, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві гачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму “блискавка” (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки - на підкладці, з м’якими складками (по одній на кожній половинці), з відрізними бочками, що утворюють бокові кишені. На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

Спідниця літня

Спідниця з полегшеної напіввовняної або синтетичної тканини темно-синього кольору, на підкладці, пряма, тришовна, з пришивним поясом, який застібається на петлю і ґудзик.

Переднє та задні полотнища з виточками. Заднє полотнище із швом посередині, який закінчується шліцом. У шві заднього полотнища оброблено застібку на тасьму “блискавка”.

У шві з’єднання пояса із спідницею в ділянці бокових швів ушито вішалки.

Сорочка

Сорочка типу А з гладкофарбованої сорочкової тканини сірого або білого кольору, з відкладним коміром на відрізному стояку, із застібкою до низу на петлі і ґудзики.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі і ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими складками. Спинка на кокетці, з двома складками у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, довгі, на манжетах, що застібаються на петлю та ґудзик. У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. Низ сорочки оброблено швом упідгин.

Сорочка типу Б з гладкофарбованої сорочкової тканини сірого кольору за зовнішнім виглядом та конструкцією така сама, як і сорочка типу А, з пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті еластичною стрічкою. Рукави короткі, з манжетами.

Сорочка типу В для вищого складу поліції з гладкофарбованої сорочкової тканини сірого або білого кольору за зовнішнім виглядом та конструкцією така сама, як і сорочка типу А. По низу рукавів - розріз, оброблений планками, що застібаються на петлю та ґудзик. У кутиках коміра - вишивка сріблястого кольору у вигляді трьох листків калини з трьома ягодами.

Сорочка типу Г для вищого складу поліції з гладкофарбованої сорочкової тканини сірого або білого кольору за зовнішнім виглядом та конструкцією така сама, як і сорочка типу В, з пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті еластичною стрічкою. Рукави короткі, з манжетами.

Гаптування сріблястого кольору у вигляді листків калини з трьома ягодами в кутиках коміра.

{Розділ "Сорочка" в редакції Постанови КМ № 278 від 19.04.2017}

Джемпер

Джемпер із напіввовняної пряжі чорного кольору.

Рукави довгі, ушивні, на манжетах. У ділянці плечових швів та ліктів нашито підсилювальні накладки фігурної форми із змішаної тканини чорного кольору.

У шви вшивання рукавів ушито погони із змішаної тканини чорного кольору, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Джемпер типу А з V-подібним вирізом горловини, джемпер типу Б з О-подібним вирізом горловини.

Светр

Светр-гольф із напіввовняної пряжі чорного кольору. Рукави довгі, вшивні, на манжетах. Низ светра, манжети рукавів та стійка вив’язані “резинкою”. Стійка горловини вшивна.

У ділянці плеча та ліктів нашито підсилювальні накладки фігурної форми із змішаної тканини чорного кольору. У шви вшивання рукавів ушито погони із змішаної тканини чорного кольору, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Сорочка трикотажна з короткими рукавами

Сорочка типу А із гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна дрібновізерункового плетіння темно-синього, сірого або білого кольору.

Пілочка суцільна, з накладною нагрудною кишенею з лівого боку, із застібкою “поло” на три петлі та плоскі ґудзики. Комір трикотажний, ушивний, відкладний.

Рукави вшивні, короткі. У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та металеві формені ґудзики сріблястого кольору.

Низ сорочки та рукавів оброблено швом упідгин.

Сорочка типу Б за зовнішнім виглядом і конструкцією така сама, як і сорочка типу А, без нагрудної кишені та погонів. У плечових швах оброблено обшивні отвори, унизу застібки нашито хомутик.

Фуфайка з довгими рукавами

Фуфайка з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна чорного кольору або кольору хакі.

Рукави вшивні, довгі, з пришивними манжетами. Горловину оброблено трикотажною бейкою. Манжети рукавів та трикотажна бейка горловини з еластичного трикотажного полотна з додаванням еластану.

Низ фуфайки оброблено швом упідгин.

Фуфайка з короткими рукавами

Фуфайка з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна чорного або сірого кольору. Рукави вшивні, короткі. Горловину оброблено трикотажною бейкою.

Низ рукавів та фуфайки оброблено швом упідгин.

Фуфайка без рукавів

Фуфайка з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна білого кольору, без рукавів.

Горловину фуфайки та пройми оброблено трикотажною бейкою.

Низ фуфайки оброблено швом упідгин.

Костюм флісовий (сорочка, штани)

Костюм із флісового полотна чорного кольору або кольору хакі.

Сорочка прямого силуету. Пілочка з ушивною нагрудною вставкою із застібкою на тасьму “блискавка” та суцільновикроєним коміром-стійкою.

Спинка з ушивним коміром-стійкою.

Рукави вшивні, одношовні, з манжетами по низу, які стягуються еластичною стрічкою.

Штани прямої форми по всій довжині. Верх та низ штанів підшитий, у підгин прокладено еластичну тасьму.

Термобілизна (фуфайка, кальсони)

Термобілизна типу А тепла, з трикотажного полотна з термоволокон сірого, чорного кольору або кольору хакі.

Фуфайка прямого силуету, з подовженою спинкою. Рукави конструкції реглан, довгі, з пришивними манжетами. Горловина оброблена трикотажною бейкою. Манжети рукавів та бейка горловини з еластичного трикотажного полотна.

Низ фуфайки оброблено краєобметувальною еластичною строчкою.

Кальсони прямої форми по всій довжині, з ластовицею. Верх кальсонів підшитий, у підгин прокладено еластичну тасьму.

Низ з пришивними манжетами з еластичного трикотажного полотна.

Термобілизна типу Б з трикотажного полотна з термоволокон або з філірованого трикотажного полотна сірого, чорного кольору або кольору хакі.

Фуфайка прямого силуету, з подовженою спинкою. Рукави конструкції реглан, довгі, з пришивними манжетами з еластичного трикотажного полотна. Горловина оброблена трикотажною бейкою.

Низ фуфайки оброблено краєобметувальною еластичною строчкою.

Кальсони прямої форми по всій довжині, з ластовицею. Верх кальсонів з пришивним поясом з еластичного трикотажного полотна, у який прокладено еластичну тасьму.

Низ з пришивними манжетами з еластичного трикотажного полотна.

Галстук

Галстук типу А із синтетичної тканини чорного кольору складається з основної деталі, вузла і шийки. Широкий кінець основної деталі закінчується кутом.

Шийка виготовлена з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

Галстук типу Б за зовнішнім виглядом та конструкцією такий самий, як і галстук типу А, на основній деталі - вишивка сріблястого кольору у вигляді емблеми Національної поліції (діаметр - 35 міліметрів), під якою вишито дві лаврові гілки.

Зразок вишивки сріблястого кольору на галстук типу Б

{Розділ "Галстук" в редакції Постанови КМ № 278 від 19.04.2017}

Галстук жіночий

Галстук типу А із синтетичної тканини чорного кольору складається з двох основних деталей (більшої та меншої) і шийки. Широкі кінці основних деталей закінчуються кутом. Шийка виготовляється з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

Галстук типу Б із синтетичної тканини чорного кольору складається з двох основних деталей, вузла та шийки. Шийка з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

Галстук типу В із синтетичної тканини чорного кольору складається з двох основних деталей (більшої та меншої) і шийки. Широкі кінці основних деталей закінчуються кутом. Шийка виготовляється з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

На меншій основній деталі - вишивка сріблястого кольору у вигляді емблеми Національної поліції (діаметр - 35 міліметрів), під якою вишито дві лаврові гілки.

Зразок вишивки сріблястого кольору на галстук жіночий (для вищого складу поліції)

{Розділ "Галстук жіночий" в редакції Постанови КМ № 278 від 19.04.2017}

Кашне

Кашне трикотажне, з напіввовняної пряжі чорного або білого кольору, прямокутної форми, з китицями на кінцях.

Рукавички

Рукавички типу А з натуральної шкіри чорного кольору, п’ятипалі.

Рукавички типу Б трикотажні, п’ятипалі, з напіввовняної пряжі чорного або білого кольору, з прямокутними напульсниками.

Рукавички з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна білого кольору можуть виготовлятися без напульсників.

Рукавички штурмові

Рукавички п’ятипалі, з трикотажного полотна, комбінованого з деталями із шкіри. Напульсник з еластичної тасьми, яка застібається на текстильну стрічку “велькро” для регулювання щільності облягання.

Шкарпетки

Шкарпетки трикотажні, з бавовняної або напіввовняної пряжі чорного кольору. Верхній край шкарпеток вив’язано “резинкою”.

Жилет спеціальний

Жилет із трикотажного полотна типу “сітка” яскраво-лимонного кольору, із світлоповертальними смугами завширшки 5 сантиметрів на пілочках та спинці. Центральна та бокові застібки - із текстильної стрічки “велькро”.

Жилет розвантажувальний

Жилет із синтетичного апретованого сітчастого трикотажного полотна підвищеної жорсткості чорного кольору, з центральною застібкою на тасьму “блискавка” та три застібки “фастекс”.

На пілочках та спинці нашито горизонтальні смуги із синтетичної тасьми. У спинці розташована внутрішня кишеня. Нашивання смуг виконано строчками, прокладеними перпендикулярно до горизонтальних смуг. Зрізи пілочок та спинки обкантовано синтетичною тасьмою. Пілочки та спинка по бокових зрізах з’єднуються за допомогою тканої тасьми для регулювання щільності облягання. У ділянці плечових зрізів - підсилювальні накладки з текстильного матеріалу. Плечові зрізи з’єднуються за допомогою текстильної синтетичної тасьми з пряжками (по дві на кожному плечовому зрізі для регулювання щільності облягання). У верхній частині спинки, у ділянці горловини, нашито синтетичну тасьму, яка утворює петлю. На правій пілочці та на спинці - знімний планшет з написом “ПОЛІЦІЯ” білого кольору, який кріпиться до виробу за допомогою текстильної стрічки “велькро”. До комплекту розвантажувального жилета входить ремінь тактичний триточковий.

Жилет комплектується кобурою та підсумками:

1. Підсумок для двох пістолетних магазинів - 1 шт.

2. Підсумок для одного пістолетного магазина - 2 шт.

3. Підсумок для двох автоматних магазинів - 1 шт.

4. Підсумок для одного автоматного магазина штурмовий з кліпсою та еспандерним утримувачем - 2 шт.

5. Підсумок для однієї гранати різних типів - 2 шт.

6. Підсумок під тактичний ліхтарик - 1шт.

7. Підсумок під наручники, одноразові наручники - 1 шт.

8. Підсумок під газовий балончик - 1 шт.

9. Тактична кобура на платформі до спецзасобу Форт-12Р з тактичною ремінь-пружиною з кевларовою ниткою - 1 шт.

10. Підсумок під панорамний протигаз - 1 шт.

11. Підсумок під індивідуальну аптечку - 1 шт.

12. Підсумок під радіостанцію - 1 шт.

13. Підсумок для патронів розсипом - 1 шт.

14. Підсумок для скидання магазинів - 1 шт.

15. Підсумок під спецнабір Мультітул - 1 шт.

16. Підсумок для документів, запасних батарей до радіостанції - 1 шт.

17. Підсумок для особистих речей, сухого пайка - 1 шт.

18. Платформа для тактичної кобури - 1 шт.

Розвантажувальна поясна система з підсумками

Розвантажувальна поясна система складається з пояса, спинки з нагрудними лямками та комплекту підсумків.

Спинка із синтетичного сітчастого трикотажного полотна кольору хакі з підсилювальною накладкою із синтетичної водонепроникної тканини в колористиці “камуфляж” у ділянці плечей. Нагрудні лямки із синтетичної тканини в колористиці “камуфляж” з підкладкою із синтетичного сітчастого трикотажного полотна кольору хакі, з амортизаційними вставками та з нагрудним ременем із синтетичної ремінної тасьми, підсиленої еластичною тасьмою, з точкою регулювання його довжини та застібкою “фастекс”. Уздовж нагрудних лямок через ділянки плечей та по спинці донизу нашито синтетичну ремінну тасьму, на кінцях якої (унизу спинки та нагрудних лямок) закріплено пластмасові пряжки для протягування стабілізуючих ременів із синтетичної тасьми для з’єднання верхньої частини розвантажувальної системи з поясом. Посередині нижнього зрізу спинки, між двома боковими пряжками, за допомогою синтетичної тасьми закріплено ще одну пряжку. На плечових лямках при нашиванні тасьми закріплено два пластмасових напівкільця (по одному на кожній лямці). На спинці та нагрудних лямках розташовано елементи системи модульного кріплення підсумків із синтетичної тасьми (система MOLLE). На спинці одну тасьму нашито так, що вона утворює петлю, яка є ручкою для перенесення розвантажувальної системи і одночасно служить евакуаційною петлею.

Пояс анатомічної форми із синтетичної тканини в колористиці “камуфляж” з підкладкою із сітчастого трикотажного полотна кольору хакі, з вентиляційними каналами тепловідведення, з ременем із синтетичної тасьми, який регулюється по довжині, із застібкою “фастекс”.

Із внутрішнього боку пояса розташовано три клапани (один на спинці та по одному на кожній передній частині), які вздовж нижніх зрізів закріплено на поясі стаціонарно. Клапани застібаються на текстильну стрічку “велькро” і закривають внутрішні кишені на поясі, через які вкладаються захисні амортизаційні або броньовані вставки. На зовнішньому боці пояса розташовано елементи системи модульного кріплення підсумків із синтетичної тасьми (система MOLLE). На нижньому зрізі пояса за допомогою синтетичної тасьми закріплено чотири елементи застібки “фастекс” (два на спинці та по одному на передніх частинах) для пристібання настегнових платформ.

Зрізи спинки, нагрудних лямок, пояса обкантовано синтетичною тасьмою. Спинка з нагрудними лямками та пояс з’єднуються між собою системою стабілізуючих ременів із синтетичної тасьми з можливістю підгонки положення пояса в п’ятьох точках налаштування.

Розвантажувальна поясна система комплектується підсумками та платформами:

1. Підсумок універсальний малий - 1 шт.

2. Підсумок універсальний середній - 2 шт.

3. Підсумок універсальний великий - 1 шт.

4. Підсумок для двох автоматних магазинів АК, АКМ - 2 шт.

5. Підсумок для чотирьох автоматних магазинів АК, АКМ - 1 шт.

6. Підсумок для скидання магазинів - 1 шт.

7. Підсумок для однієї гранати - 2 шт.

8. Підсумок для чотирьох ракет різних типів - 2 шт.

9. Підсумок для індивідуальної аптечки - 1 шт.

10. Підсумок для радіостанції - 1 шт.

11. Підсумок для документів - 1 шт.

12. Настегнова платформа - 2 шт.

Рюкзак тактичний

Рюкзак тактичний типу А із синтетичної вологонепроникної, малошумної тканини захисного кольору, об’ємом 60 літрів, із сучасною підвісною системою для перенесення навантаження на пояс та з вентиляційними каналами тепловідведення на спинці.

Основне відділення рюкзака з двома входами (вгорі через верхній клапан та внизу через нижній люк), розділене внутрішньою перегородкою на тасьмі “блискавка”. Верхній край основного відділення стягується шнуром з фіксатором. Верхній клапан з кишенею для швидкого доступу до речей першої необхідності, усередині клапана розташована кишеня для документів. Нижній люк застібається на тасьму “блискавка”. Об’єм основного та нижнього відділення регулюється за допомогою бокових та вертикальних компресійних ременів із синтетичної тасьми із застібками “фастекс”.

Рюкзак з жорсткою пакетною спинкою з кишенею для каркасних елементів. На бокових частинах рюкзака розташовано дві кишені, які застібаються на тасьму “блискавка” та дві кишені, верхні зрізи яких оброблено еластичною стрічкою.

Лямки силуетні, товсті, з демпфіруючими вставками, з ременями із синтетичної тасьми та пряжками для регулювання їх довжини.

На фронтальній частині основного відділення, на верхньому клапані, на нижньому люці та на бокових кишенях рюкзака розташовано елементи системи модульного кріплення підсумків із синтетичної тасьми (система MOLLE). На дні та верхньому клапані рюкзака - додаткові точки для кріплення вантажу. У верхній частині рюкзака та на нижніх бокових кишенях пришито ручки із синтетичної тасьми для перенесення рюкзака. Угорі фронтальної частини нашито платформи для знімних планшетів з ідентифікаційними написами, які кріпляться за допомогою текстильної стрічки “велькро”.

Фурнітура (застібки “фастекс”, пряжки, фіксатори) морозостійка, із ударостійкого пластику, витримує навантаження не менш як 100 кілограмів. Рюкзак тактичний комплектується захисним чохлом від дощу.вгору