Документ 4605-VI, чинний, поточна редакція — Прийняття від 22.03.2012

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про відзначення 190-річчя з дня народження Юрія Шкрібляка, класика українського різьбярства

(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, № 52, ст.601)

У 2012 році виповнюється 190 років з дня народження основоположника гуцульської плоскої різьби Юрія Шкрібляка. Його різьблені шедеври, що експонувалися на численних міжнародних і вітчизняних виставках та відзначалися найвищими нагородами, знаходяться у найпрестижніших музеях України та багатьох зарубіжних країн.

Враховуючи визначний внесок Юрія Шкрібляка у народне мистецтво України та популяризацію художнього деревообробництва як феномену української матеріальної культури, Верховна Рада України постановляє:

1. У 2012 році урочисто відзначити 190-річчя з дня народження Юрія Шкрібляка, класика українського різьбярства.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 190-річчя з дня народження Юрія Шкрібляка, класика українського різьбярства;

у двотижневий термін з дня утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів, пов’язаних з відзначенням 190-річчя з дня народження Юрія Шкрібляка, класика українського різьбярства, передбачивши, серед іншого, виставку різьбярства, вернісаж гуцульських ліжників "Барвограй", майстер-класи, виставку-ярмарок виробів художніх ремесел.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв’язку з відзначенням 190-річчя з дня народження Юрія Шкрібляка, класика українського різьбярства.

4. Запропонувати:

Українському державному підприємству поштового зв’язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених відзначенню 190-річчя з дня народження Юрія Шкрібляка, класика українського різьбярства;

Президії Національної академії наук України передбачити проведення відповідними академічними інститутами разом із Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника на базі Яворівського центру народного мистецтва "Гуцульська ґражда" Всеукраїнської науково-практичної конференції "Феномен українського художнього деревообробництва".

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

В.ЛИТВИН

м. Київ
22 березня 2012 року
№ 4605-VI
вгору