Про внесення змін в адміністративне районування Української РСР
Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 04.01.19652н-06
Документ 2н-06, поточна редакція — Редакція від 05.02.1965, підстава - 3н-06


     15. Ружинський район (центр - смт  Ружин) в складі Ружинської 
селищної Ради і Березянської, Бистрицької, Білилівської,
Вербівської, Верхівнянської, Вільнопільської, Вчорайшенської,
Голубівської, Городоцької, Зарудинецької, Карабчиївської,
Княжиківської, Крилівської, Мовчанівської, Немиринецької,
Огіївської, Рогачівської, Ростовицької, Топорівської,
Чорнорудської, Шпичинецької та Ягнятинської сільрад
Попільнянського району.
16. Черняхівський район (центр - смт Черняхів) в складі
Черняхівської селищної Ради і Андріївської, Бежівської,
Березівської, Видиборської, Високівської, Вільської,
Горбулівської, Городищенської, Давидівської, Дашинської,
Дворищенської, Дівочківської, Ємилівської, Жадьківської,
Забрідської, Зороківської, Зубринської, Клітищенської,
Краївщинської, Кропивнянської, Малогорбашівської, Мокренщинської,
Небізької, Новопільської, Очеретянської, Поромівської, Радицької,
Рижанської, Селецької, Селянщинської, Сліпчицької, Стиртівської,
Суховільської, Топорищенської, Троковицької, Фасівської та
Ягодинської сільрад Черняхівського району; Володарсько-Волинської,
Іршанської та Новоборівської селищних Рад Житомирської міськради.
Віднести до категорії міст районного підпорядкування місто
Радомишль.
Міста Житомир, Бердичів, Коростень і Новоград-Волинський
залишити містами обласного підпорядкування.
По Закарпатській області
1. Берегівський район (центр - м. Берегове) в складі
м. Берегове і сільрад Берегівського району: Батрадівської,
Берегівської, Бодолівської, Варівської, Великобіганської,
Вузлівської, Гараздівської, Гатянської, Деренковецької,
Дідівської, Добросільської, Іванівської, Косинівської,
Мочолянської, Мужіївської, Нижньореметівської, Новосільської,
Оросіївської, Попівської, Рафайлівської та Свободянської.
2. Виноградівський район (центр - м. Виноградів) в складі
м. Виноградів, Вилоцької та Королівської селищних Рад і
Бобівської, Боржавської, Буківської, Великоком'ятівської,
Великокопанської, Великопаладської, Вербовецької, Веряцької,
Дротинської, Дяківської, Новоселицької, Новосільської,
Олешницької, Оноцької, Перехрестівської, Підвиноградівської,
Сасівської, Теківської, Фанчиківської, Федорівської, Хижанської,
Чепівської, Чорнотисівської, Чорнянської, Шаланківської та
Широківської сільрад Берегівського району.
3. Іршавський район (центр - смт Іршава) в складі Іршавської
селищної Ради і сільрад Берегівського району: Арданівської,
Білківської, Брідської, Броньківської, Великораковецької,
Греблянської, Дібрівської, Довжанської, Доробратівської,
Загатянської, Зарічанської, Ільницької, Імстичівської,
Кам'янської, Кушницької, Лисичівської, Малораковецької,
Приборжавської та Чорнопотіцької.
4. Міжгірський район (центр - смт Міжгір'я) в складі
Міжгірської селищної Ради і Буковецької, Вучківської,
Голятинської, Ізківської, Келечинської, Колочавської,
Лісковецької, Лозянської, Майданської, Нижньостуденівської,
Новоселицької, Пилипецької, Присліпської, Репинської, Річківської,
Синевирської, Синевирсько-Полянської та Торунської сільрад
Хустського району.
5. Мукачівський район (центр - м. Мукачеве) в складі
Чинадіївської селищної Ради і сільрад Мукачівського району:
Бабичівської, Бистрицької, Бобовищенської, Бородівської,
Брестівської, Великолучківської, Верхньовизницької,
Верхньокоропецької, Горондівської, Дрисінської, Жнятинської,
Жуківської, Завидівської, Залужанської, Зняцівської, Зубівської,
Івановецької, Кальницької, Кленовецької, Ключарківської,
Кольчинської, Копиновецької, Кузьминської, Кучавської, Лалівської,
Лохівської, Макарівської, Нижньокоропецької, Новодавидківської,
Новоселицької, Обавської, Пістрялівської, Пузняковецької,
Ракошинської, Рівненської, Страбичівської, Червенівської та
Чомонинської.
6. Перечинський район (центр - смт Перечин) в складі
Великоберезнянської та Перечинської селищних Рад і сільрад
Перечинського району: Буківцівської, Верховино-Бистрянської,
Вишківської, Вільшинківської, Волосянківської, Ворочівської,
Дубриницької, Забрідської, Загорбської, Зарічівської,
Костринської, Лубнянської, Лютянської, Малоберезнянської,
Новоселицької, Порошківської, Розтоцько-Пастільської, Сімерської,
Солянської, Ставненської, Старостужицької, Стричавської,
Тихівської, Тур'є-Бистрянської, Тур'є-Пасічанської,
Тур'є-Полянської, Тур'є-Реметівської, Турицької, Туричківської,
Ужоцької та Чорноголівської.
7. Рахівський район (центр - м. Рахів) в складі м. Рахів,
Великобичківської та Ясінянської селищних Рад і Білинської,
Білоцерківської, Богданської, Верхньоводянської, Водицької,
Ділівської, Квасівської, Кобилецько-Полянської,
Косівсько-Полянської, Костилівської, Лазещинської, Лугівської,
Лужанської, Розтоківської, Середньоводянської та Чорнотисянської
сільрад Тячівського, району.
8. Свалявський район (центр - м. Свалява) в складі
м. Свалява, Воловецької селищної Ради і Абранської, Біласовицької,
Буковецької, Верб'язької, Верхньоворітської, Ганьковицької,
Голубинської, Гукливської, Дусинської, Жденівської,
Керецьківської, Маломартинківської, Неліпинської,
Нижньоворітської, Підполозянської, Плосківської, Полянської,
Родниківської, Розтоцької, Скотарської, Стройненської, Сусківської
та Тишівської сільрад Мукачівського району.
9. Тячівський район (центр - м. Тячів) в складі м. Тячів,
Буштинської, Солотвинської, Тересвянської та Усть-Чорнянської
селищних Рад і сільрад Тячівського району: Бедевлянської,
Вільховецької, Вонігівської, Ганичівської, Глибокопотіцької,
Грушівської, Дібрівської, Дубівської, Нересницької, Округлянської,
Русько-Полівської, Тарасівської, Тереблянської, Тернівської,
Углянської, Чумалівської та Широколузької.
10. Ужгородський район (центр - м. Ужгород) в складі м. Чоп
Ужгородської міськради; Баранинської, Великогеєвецької,
Великодобронської, Великолазівської, Галоцької, Глибоцької,
Горянівської, Дібрівської, Ірлявської, Киблярівської,
Комаровецької, Коритнянівської, Малодобронської, Малоратовецької,
Мінеральненської, Невицької, Середнянської, Соловківської,
Соломонівської, Струмківської, Тарновецької, Холмецької,
Холмківської, Худлівської, Яворівської та Яроцької сільрад
Перечинського району; Пацканівської сільради Мукачівського району.
11. Хустський район (центр - м. Хуст) в складі м. Хуст і
сільрад Хустського району; Березівської, Боронявської,
Велятинської, Вишківської, Вільшанівської, Горінчівської,
Данилівської, Драгівської, Золотарівської, Ізянської,
Кошелівської, Кривської, Липецько-Полянської, Липчанської,
Монастирецької, Нижньобистрівської, Нижньоселищенської,
Рокосівської, Сокирницької та Стеблівської.
Міста Мукачеве і Ужгород залишити містами обласного
підпорядкування.
По Запорізькій області
1. Бердянський район (центр - м. Бердянськ) в складі
Андріївської селищної Ради і Андрівської, Дмитрівської,
Долинської, Карло-Марксівської, Луначарської, Миколаївської,
Нововасилівської, Новопетрівської, Новотроїцької, Осипенківської
та Червонопільської сільрад Бердянського району; Берестівської
сільради Куйбишевського району.
2. Василівський район (центр - м. Василівка) в складі
м. Василівка і Дніпрорудненської селищної Ради Василівської
міськради; Балківської, Кам'янської, Малобілозерської, Орлянської,
Скельківської та Широківської сільрад Кам'янсько-Дніпровського
району; Приморської та Сухоіванівської сільрад Червоноармійського
району.
3. Веселівський район (центр - смт Веселе) в складі
Веселівської селищної Ради і Білоріцької, Запорізької,
Матвіївської, Менчикурівської, Мусіївської, Новоуспенівської та
Чкаловської сільрад Михайлівського району.
4. Гуляйпільський район (центр - м. Гуляйполе) в складі
м. Гуляйполе і Верхньотерсянської, Воздвижівської, Добропільської,
Долинської, Дорожнянської, Комсомольської, Любимівської,
Малинівської, Новозлатопільської, Петрівської, Приютненської,
Полтавської, Рівнопільської, Темирівської, Успенівської та
Червоної сільрад Пологського району; Тернуватської селищної Ради і
Зеленівської, Різдвянської та Самійлівської сільрад Оріхівського
району.
5. Запорізький район (центр - м. Запоріжжя) в складі
Балабинської, Кушугумської, Малокатеринівської селищних Рад і
Августинівської, Біленьківської, Веселівської, Григорівської,
Долинської, Лукашівської, Мар'ївської, Матвіївської,
Миколай-Пільської, Михайлівської, Наталівської,
Новоолександрівської та Розумівської сільрад Червоноармійського
району.
6. Кам'янсько-Дніпровський район (центр -
м. Кам'янка-Дніпровська) в складі м. Кам'янка-Дніпровська і
сільрад Кам'янсько-Дніпровського району: Благовіщенської,
Великобілозерської, Великознам'янської, Водянської, Гюнівської,
Дніпровської, Іванівської, Новодніпровської та Червоної.
7. Куйбишевський район (центр - смт Куйбишеве) в складі
Комиш-Зорянської, Куйбишевської та Розівської селищних Рад і
сільрад Куйбишевського району: Азовської, Білоцерківської,
Більманської, Благовіщенської, Вершинської Першої, Вишнюватської,
Гусарівської, Зразківської, Карло-Лібкнехтівської, Кузнецівської,
Ланцівської, Мар'янівської, Новомлинівської, Новоукраїнської,
Смирновської, Солодководненської та Титовської.
8. Мелітопольський район (центр - м. Мелітополь) в складі
Вознесенської, Костянтинівської, Нової, Новгородківської,
Новомиколаївської, Світлодолинської, Семенівської та
Терпіннівської сільрад Мелітопольського району; Астраханської,
Новопилівської та Ясненської сільрад Приазовського району.
9. Михайлівський район (центр - с. Михайлівка) в складі
Пришибської селищної Ради і Бурчацької, Високівської,
Любимівської, Мар'янівської, Михайлівської, Плодородненської,
Роздольської, Старобогданівської та Тимошівської сільрад
Михайлівського району; Новобогданівської сільради Мелітопольського
району.
10. Оріхівський район (центр - м.Оріхів) в складі м. Оріхів,
Комишуваської селищної Ради і сільрад Оріхівського району:
Барвінівської, Білогір'ївської, Вільнянської, Кіровської,
Копанівської, Любицької, Малотокмачанської, Микільської,
Новоандріївської, Новоданилівської, Новоіванівської,
Новоселівської, Новотроїцької, Новояковлівської, Оленівської,
Преображенської, Юрківської та Яснополянської.
11. Пологський район (центр - м. Пологи) в складі м. Пологи,
Шевченківської Другої селищної Ради і Басанської, Вербівської,
Інженерненської, Кінсько-Роздорівської, Новоселівської,
Пологської, Семенівської, Тарасівської, Чапаєвської та
Чубарівської сільрад Пологського району; Смілівської сільради
Куйбишевського району.
12. Приазовський район (центр - смт Приазовське) в складі
Нововасилівської та Приазовської селищних Рад і сільрад
Приазовського району: Богданівської, Ботіївської,
Володимирівської, Воскресенської, Гірсівської, Дівнинської,
Новокостянтинівської, Новотроїцької, Олександрівської, Розівської
та Степанівської Першої.
13. Приморський район (центр - смт Приморське) в складі
Приморської селищної Ради і Вячеславської, Гунівської,
Єлисеївської, Зеленівської, Інзівської, Лозанівської,
Мануйлівської, Новоолексіївської, Партизанської, Преславської та
Юр'ївської сільрад Бердянського району; Ганнівської та Орлівської
сільрад Приазовського району.
14. Токмацький район (центр - м. Токмак) в складі Долинської,
Жовтневої, Козолугівської, Коханівської, Нової, Новомиколаївської,
Новопрокопівської, Остриківської, Очеретуватської та Таврійської
сільрад Токмацького району; Грушівської сільради Приазовського
району.
15. Червоноармійський район (центр - смт Червоноармійське) в
складі Червоноармійської селищної Ради і Васильківської,
Веселогаївської, Кіровської, Любимівської, Максимівської,
Михайло-Лукашівської, Московської, Новогупалівської,
Новоіванківської, Новомиргородської, Павлівської,
Петро-Михайлівської та Тернівської сільрад Червоноармійського
району; Новомиколаївської селищної Ради і Підгірненської,
Софіївської, Сторчівської, Терсянської та Трудової сільрад
Оріхівського району.
16. Черігівський район ( центр - смт Чернігівка) в складі
Чернігівської селищної Ради і Богданівскої, Верхньотокмацької,
Владівської, Новомихайлівської, Просторівської та Широкоярської
сільрад Токмацького району; Новоспаської сільради Приазовського
району.
17. Якимівський район (центр - смт Якимівка) в складі
Якимівської селищної Ради і Володимирівської, Давидівської,
Іскрівської, Кирилівської, Новоданилівської, Охрімівської,
Переможненської, Петрівської, Радивонівської, Червоноармійської та
Шелюгівської сільрад Мелітопольського району.
Віднести до категорії міст районного підпорядкування міста:
Василівку і Пологи.
Залишити такі міста обласного підпорядкування: Запоріжжя з
смт Верхня Хортиця; Бердянськ; Мелітополь; Токмак з
м. Молочанськ.
По Івано-Франківській області
1. Богородчанський район (центр - смт Богородчани) в складі
Богородчанської, Лисецької та Солотвинської селищних Рад і сільрад
Богородчанського району: Бабченської, Братковецької, Вовчинецької,
Глибоківської, Горохолинської, Грабовецької, Гутянської,
Дзвиняцької, Добровлянської, Жураківської, Загвіздівської,
Криховецької, Кричківської, Луквицької, Майданської, Манявської,
Марківської, Міжгірської, Молодківської, Монастирчанської,
Нивочинської, Опришовецької, Павлівської, Підгірської,
Підпечерівської, Порогівської, Радчанської, Раковецької,
Росільнянської, Саджавської, Старобогородчанської, Старолисецької,
Старунської, Тисменичанської, Угорниківської, Угринівської,
Хмелівської, Хриплинської, Черніївської, Яблунської та Ямницької.
2. Галицький район (центр - м. Галич) в складі м. Галич,
Більшівцівської, Букачівської, Бурштинської та Жовтневої селищних
Рад і сільрад Галицького району: Бовшівської, Бринської,
Вікторівської, і Ганнусівської, Деліївської, Домешківської,
Дем'янівської, Дитятинської, Дорогівської, Дубовецької,
Залуквянської, Кінашівської, Кінчаківської, Козарівської,
Козинської, Комарівської, Коростовичівської,
Крилосівської, Кукільницької, Маринопільської, Мединської,
Насташинської, Острівської, Поберезької, Пукасівської, Селецької,
Слобідської, Староскоморохівської, Тенетниківської, Тустанської та
Тязівської.
3. Городенківський район (центр - м. Городенка) в складі
м. Городенка, Гвіздецької, Обертинської та Чернелицької селищних
Рад і Балинцівської, Виноградської, Вікнянської, Городницької,
Далешівської, Корнівської, Котиківської, Кулачківської,
Кунисівської, Луківської, Незвиської, Олієво-Королівської,
Поточищенської, Раковецької, Росохацької, Семаківської,
Серафинської, Слобідської, Старогвіздецької, Стрільченської,
Тишківської, Торговицької, Хмелівської, Чернятинської,
Чортовецької та Ясенево-Пільнівської сільрад Городенківського
району; Джурківської та Яківської сільрад Коломийського району.
4. Долинський район (центр - м. Долина) в складі мм. Болехів
та Долина, Вигодської селищної Ради і Витвицької, Вишківської,
Гошівської, Гузіївської, Кальнянської, Княжолуківської,
Козаківської, Кропивницької, Лолинської, Малотур'янської,
Новичківської, Новоселицької, Новошинської, Оболонської,
Поляницької Слобідсько-Болехівської, Солуківської,
Старомізунської, Тисівської, Церковнянської та Шевченківської
сільрад Долинського району; Великотур'янської, Надіївської,
Раківської, Рахинянської та Тростянецької сільрад Калуського
району.
5. Калуський район (центр - м. Калуш) в складі м. Калуш,
Войнилівської селищної Ради і сільрад Калуського району:
Боднарівської, Верхнянської, Вістівської, Голинської,
Довговойнилівської, Завадківської, Завійської, Зборянської,
Копанківської, Кропивницької, Негівської, Новицької,
Підмихайлівської, Пійлівської, Ріп'янської, Середнянської,
Сивко-Войнилівської, Станківської, Староугринівської, Студинської,
Томашівської та Тужилівської.
6. Коломийський район (центр - м. Коломия) в складі
Отинянської та Печеніжинської селищних Рад і сільрад Коломийського
району: Боднарівської, Великокам'янської, Великоключівської,
Верхньовербізької, Воскресинцівської, Годо-Добровідської,
Голосківської, Грабицької, Дебеславцівської, Жукотинської,
Казанівської, Корницької, Коршівської, Лісківської,
Ліснослобідської, Ліснохлібичинської, Малоключівської,
Марківської, Матеєвецької, Мишинської, Молодятинської,
Нижненської, Нижньовербізької, Новомарківської, Пилипівської,
Підгайчиківської, П'ядицької, Раківчицької, Саджавської,
Семаківської, Сідлищенської, Слобідської, Струпківської,
Товмачицької, Торговицької, Турківської, Угорницької, Ценявської
та Черемхівської; Жуківської сільради Городенківського району.
7. Косівський район (центр - м. Косів) в складі м. Косів,
Верховинської, Кутської та Яблунівської селищних Рад і сільрад
Косівського району: Бабинопільської, Бабинської,
Бане-Березівської, Білоберезької, Бистрецької, Брустурівської,
Великорожинської, Вербовецької, Верхньоберезівської,
Верхньоясенівської, Гірської, Головівської, Гринявської,
Довгопільської, Замагорівської, Зеленської, Кобаківської,
Космацької, Красноїлівської, Кривопільської, Криворівнянської,
Перехресненської, Пістинської, Пробійнівської, Річківської,
Рожнівської, Розтоківської, Середньоберезівської, Снідавської,
Соколівської, Старокутівської, Стебнівської, Стопчатівської,
Трацької, Тюдівської, Устеріківської, Хімчинської, Шепітської,
Шешорівської, Яблуницької та Яворівської.
8. Надвірнянський район (центр - м. Надвірна) в складі
мм. Надавірна та Яремча, Битківської, Ворохтянської та
Ділятинської селищних Рад і Бистрицької, Білоославівської,
Волосівської, Гаврилівської, Гвіздської, Зарічанської, Зеленської,
Камінської, Краснянської, Кремінцівської, Лоївської,
Микуличинської, Назавизівської, Парищенської, Пасічнянської,
Переріслянської, Пнівської, Цуцулівської, Чорнопотоківської та
Яблуницької сільрад Богородчанського району; Ланчинської селищної
Ради і Середньомайданської сільради Коломийського району.
9. Рогатинський район (центр - м. Рогатин) в складі
м. Рогатин і Бабинецької, Васючинської, Вербилівської,
Верхньолипицької, Виспянської, Дичківської, Дібрівської,
Долинянської, Калинівської, Княгиницької, Колоколинської,
Конюшківської, Липівської, Луковецько-Вишнівської, Лучинецької,
Обельницької, Підмихайлівської, Псарівської, Пуківської,
Путятинської, Свистільницької, Стратинської, Чагрівської,
Чернівської, Черченської, Юнашківської, Явченської та Ягодівської
сільрад Галицького району.
10. Рожнятівський район (центр - смт Рожнятів) в складі
Рожнятівської селищної Ради і Вербівської, Верхньострутинської,
Дубівської, Камінської, Краснянської, Креховицької, Лоп'янської,
Небилівської, Нижньострутинської, Петранківської, Рівнянської,
Сваричівської, Спаської, Цинявської та Ясеновецької сільрад
Калуського району; Брошнівської та Перегінської селищних Рад і
Липовицької, Лугівської, Осмолодської, Ріпненської, Суходільської
та Ясенської сільрад Долинського району.
11. Снятинський район (центр - м. Снятин) в складі м. Снятин
і Горішньозалучанської, Завалівської, Княжівської,
Красноставської, Кулачинської, Потічківської, Прутівської,
Стецівської та Устівської сільрад Городенківського району;
Заболотівської селищної Ради і Борщівської, Вовчківської,
Ганьківської, Джурівської, Іллінецької, Олешківської,
Попельниківської, Рожневопільської, Рудниківської, Троїцької,
Тростянецької та Тулуківської сільрад Коломийського району.
12. Тлумацький район (центр - м. Тлумач) в складі м. Тлумач і
Білогірської, Бортниківської, Братишівської, Гриновецької,
Грушківської, Делівської, Долинської, Живачівської, Колінцівської,
Королівської, Надорожнянської, Нижнівської, Одаївської,
Олешанської, Олешівської, Палагицької, Петрилівської, Петрівської
та Хотимирської сільрад Городенківського району; Тисменицької
селищної Ради і Вільшаницької, Клубовецької, Липівської,
Марковецької, Пшеничниківської, Рошнівської, Стриганецької та
Чорнолізької сільрад Богородчанського району; Виноградської,
Гостівської, Новокривотульської та Старокривотульської сільрад
Коломийського району.
Долинський промисловий район - ліквідувати.
Міста Івано-Франківськ і Коломию залишити містами обласного
підпорядкування.
По Київській області
1. Баришівський район (центр - смт Баришівка) в складі
Баришівської та Березанської селищних Рад і Бзівської,
Веселинівської, Волошинівської, Гостролуцької, Дернівської,
Лехнівської, Лукашівської, Лук'янівської, Малосупоївської,
Морозівської, Масківецької, Паришківської, Перемогівської,
Подільської, Сезенківської, Селищенської, Семенівської,
Сулимівської та Хмельовицької сільрад Переяслав-Хмельницького
району; Войковської, Жуківської та Ярешківської сільрад
Яготинського району.
2. Білоцерківський район (центр - м. Біла Церква) в складі
Узинської селищної Ради і Биково-Гребельської, Блощинецької,
Василівської, Вільнотарасівської, Дроздівської, Іванівської,
Йосипівської, Коженицької, Макіївської, Малоантонівської,
Маловільшанської, Матюшівської, Михайлівської, Озернянської,
Олійниково-Слобідської, Острійківської, Пилипчанської, Піщанської,
Поправської, Потіївської, Розаліївської, Сорокотязької,
Сухоліської, Тарасівської, Томилівської, Трушківської,
Фастівської, Фесюрівської, Фурсівської, Храпачівської,
Чепеліївської, Чупирянської, Шкарівської та Яблунівської сільрад
Білоцерківського району; Тадіївської сільради Тетіївського району.
3. Бориспільський район (центр - м. Бориспіль) в складі
м. Бориспіль і Бортницької, Великоолександрівської,
Вишеньківської, Вороньківської, Глибоцької, Гнідинської,
Дударківської, Іванківської, Кийлівської, Кіровської, Любарецької,
Мартусівської, Процівської, Рогозівської, Рудяківської,
Сеньківської, Сошниківської та Старівської сільрад Бориспільського
району; Гусинцівської сільради Кагарлицького району.
4. Броварський район (центр - м. Бровари) в складі
м. Бровари; Бобрицької, Богданівської, Великодимерської,
Гоголівської, Жердівської, Заворицької, Зазим'янської,
Калитянської, Княжицької, Красилівської, Літківської, Мокрецької,
Плосківської, Погребівської, Пухівської, Рожнівської, Руднянської,
Русанівської, Світильнянської, Семиполківської, Требухівської та
Троєщинської сільрад Бориспільського району.
5. Васильківський район (центр - м. Васильків) в складі
м. Васільків і Калинівської селищної Ради Васильківської
міськради; Гребінківської селищної Ради і Барахівської,
Великобугаївської, Великовілшанської, Великосолтанівської,
Вільшанско-Новоселицької, Вінницько-Ставської, Гвоздівської,
Глевахівської, Данилівської, Дзвінківської, Западинської,
Застугнянської, Здорівської, Іванковичівської, Ковалівської,
Кодаківської, Крушинської, Ксаверівської, Лосятинської,
Малосолтанівської, Мар'янівської, Митницької, Пінчуківської,
Плесецької, Погребівської, Пологівської, Порадівської,
Саливонківської, Соколівської, Тростинської, Устимівської,
Шевченківської та Яцьківської сільрад Васильківського району;
Великодмитровицької, Копачівської Маловільшанської, Підгірцівської
та Старобезрадичівської сільрад Кагарлицького району.
6. Іванківський район (центр - смт Іванків) в складі
Іванківської селищної Ради і сільрад Іванківського району:
Блідчанської, Богданівської, Вахівської, Димарської, Жміївської,
Кропивнянської, Кухарівської, Любимівської, Макарівської,
Мусійківської, Обуховицької, Оливської, Оранської, Пісківської,
Прибірської, Ровівської, Розважівської, Руднє-Димерської,
Сидоровицької, Старосоколівської, Термахівської, Тетерівської,
Феневицької та Шпилівської.
7. Кагарлицький район (центр - смт Кагарлик) в складі
Кагарлицької та Обухівської селищних Рад і Балико-Щучинської,
Бендюгівської, Буртівської, Великоприцьківської, Верем'яцької,
Витачівської, Горохівської, Горохуватської, Гребенівської,
Григорівської, Демівщинської, Дерев'янської, Деремезнянської,
Долинської, Жовтневої, Жуківцівської, Кадомської, Красненської
Другої, Красненської Першої, Краснослобідської, Кузьминецької,
Леонівської, Ліщинської, Мирівської, Новосілківської,
Перегонівської, Переселенської, Півецької, Расавської,
Семенівської, Слобідської, Ставівської, Стайківської,
Стрітівської, Сущанської, Трипільської, Української,
Халеп'янської, Халчанської, Черняхівської, Шубівської,
Щербанівської та Яблунівської сільрад Кагарлицького району;
Шпендівської сільради Білоцерківського району; Ржищівської
селищної Ради Богуславської міськради; Запрудянської сільради
Таращанського району.
8. Києво-Святошинський район (центр - м. Київ) в складі
м. Боярка і Козинської селищної Ради Васильківської міськради;
Вишгородської, Вишневої та Гостомельської селищних Рад Ірпінської
міськради; Димерської селищної Ради і Абрамівської,
Білогородської, Бузівської, Вищедубечанської, Віто-Поштової,
Воропаївської, Гаврилівської, Гатненської, Гореницької,
Горенської, Демидівської, Жукинської, Жулянської, Катюжанської,
Козаровицької, Крюківщинської, Лебедівської, Литвинівської,
Личанської, Лютізької, Микільсько-Борщагівської, Мироцької,
Михайлівсько-Рубежівської, Музичанської, Нижчедубечанської,
Новопетрівцівської, Новосілківської-на-Десні,
Петропавлівсько-Борщагівської, Петрушківської, Пірнівської,
Синяківської, Софіївсько-Борщагівської, Старопетрівської,
Сувидської, Сухолучанської, Тарасівської, Толокунської,
Ходосівської, Хотівської, Хотянівської, Шпитьківської,
Яблуньківської та Ясногородської сільрад Києво-Святошинського
району; Жорнівської сільради Васильківського району.
9. Макарівський район (центр - смт Макарів) в складі
Бородянської та Макарівської селищних Рад і Андріївської,
Блиставицької, Борівської, Великокарашинської, Гавронщинської,
Дружнянської, Жовтневої, Забуянської, Загальцівської,
Здвижівської, Качалівської, Козинцівської, Колонщинської,
Комарівської, Копилівської, Королівської, Липівської, Луб'янської,
Майданівської, Макарівсько-Будської, Мигалківської, Микулицької,
Мирчанської, Мотижинської, Наливайківської, Небелицької,
Небратської, Ніжиловицької, Новогребельської, Пилиповицької,
Плахтянської, Рожівської, Ситняківської, Фасівської та Шибенської
сільрад Макарівського району; Бабинецької, Клавдієво-Тарасівської,
Кодрянської, Немішаївської та Пісківської селищних Рад Ірпінської
міськради.
10. Миронівський район (центр - смт Миронівка) в складі
м. Богуслав і Миронівської селищної Ради Богуславської міськради;
Владиславської, Грушівської, Ємчиської, Зеленьківської,
Карапишівської, Кип'ячківської, Козинської, Македонської,
Малобукринської, Маслівської, Олександрівської, Піївської,
Потіцької, Пустовітської, Росавської, Тулинської, Ходорівської,
Шандрівської, Юхнівської та Яхнівської сільрад Кагарлицького
району; Бієвецької, Бранопільської, Вільховецької, Дибинецької,
Дмитренківської, Іванівської, Ісайківської, Киданівської,
Медвинської, Мисайлівської, Митаївської, Москаленківської,
Побережківської, Розкопанецької, Саварської, Семигорівської,
Синицької, Тептіївської, Хохітвянської, Шупиківської та
Щербашинецької сільрад Таращанського району.
11. Переяслав-Хмельницький район (центр -
м. Переяслав-Хмельницький) в складі м. Переяслав-Хмельницький і
сільрад Переяслав-Хмельницького району: Великокаратульської,
В'юнищенської, Гланишівської, Горбанівської, Григорівської,
Дем'янецької, Денисівської, Дівичківської, Єрковецької, Жовтневої,
Лецьківської, Малокаратульської, Переяславської,
Полого-Вергунівської, Полого-Яненківської, Помоклівської,
Пристромської, Соснівської, Ташанської, Трубайлівської та
Хоцьківської.
12. Поліський район (центр - смт Поліське) в складі
Вільчанської та Поліської селищних Рад Поліського промислового
району; Вовчківської, Залишанської, Красятицької, Стещинської та
Шкнівської сільрад Іванківського району; Боберської,
Будо-Варовицької, Варовицької, Грезлянської, Денисовицької,
Дібрівської, Жовтневої, Кливинської, Луб'янської, Луговицької,
Максимовицької, Мартиновицької, Мар'янівської, Млачівської,
Новомирської, Рагівської, Радинської та Тарасівської сільрад
Чорнобильського району.
13. Сквирський район (центр - м. Сквира) в складі м. Сквира
Білоцерківської міськради; Антонівської, Буківської,
Великоєрчиківської, Великополовецької, Горобіївської,
Домантівської, Дулицької, Кам'яногребельської, Краснолісівської,
Кривошиїнської, Ленінської, Малоєрчиківської, Малолисовецької,
Маломихайлівської, Мовчанівської, Оріховецької, Пищиківської,
Пустоварівської, Рогізнянської, Самгородоцької, Селезенівської,
Тхорівської, Шаліївської, Шамраївської, Шапіївської та Яхнівської
сільрад Білоцерківського району.
14. Ставищенський район (центр - смт Ставище) в складі
Ставищенської селищної Ради і Антонівської, Бесідської,
Брилівської, Винарівської, Гейсиської, Гостромогильської,
Журавлиської, Іванівської, Красилівської, Кривецької,
Матвіїхівської, Ожегівської, Пархомівської, Попружнянської,
Розкішнянської, Розумницької, Сніжківської, Станіславчицької,
Стрижавської, Торчицької, Юрківської та Ясенівської сільрад
Тетіївського району.
15. Таращанський район (центр - м. Тараща) в складі
м. Тараща, Рокитнянської селищної Ради і сільрад Таращанського
району: Бирюківської, Великоберезянської, Великововнянської,
Житньогірської, Кирданівської, Ківшуватської, Косяківської,
Лісовицької, Луб'янської, Лук'янівської, Лучанської,
Мовчанівської, Насташівської, Ольшаницької, Острівської,
Петрівської, Плосківської, Ріжківської, Ромашківської,
Савинецької, Салиської, Северинівської, Синявської, Станишівської,
Степківської, Телешівської, Чапаєвської, Чернинської та
Шарківської.
16. Тетіївський район (центр - смт Тетіїв) в складі
Володарської та Тетіївської селищних Рад і сільрад Тетіївського
району: Березнянської, Біліївської, Бурковецької, Височанської,
Гайворонської, Галайківської, Голодьківської,
Городище-Пустоварівської, Горошківської, Денихівської,
Дзвеняцької, Дібрівської, Завадівської, Зрайківської,
Капустинської, Кашперівської, Клюківської, Косівської, Кошівської,
Лобачівської, Логвинської, Мармуліївської, Ненадихівської,
П'ятигірської, Рачківської, Рогізнянської, Росішківської,
Рубченківської, Рудосільської, Скибинецької, Стадницької,
Степівської, Тайницької, Тарганської, Теліжинецької та
Черепинської.
17. Фастівський район (центр - м. Фастів) в складі
Бортниківської, Великогуляківської, Великоснітинської, Веприцької,
Волицької, Дідівщинської, Дмитрівської, Дорогинської, Кожанської,
Малоснітинської, Мотовилівсько-Слобідської, Оленівської,
Паляничинської, Пилипівської, Пришивальницької, Скригалівської,
Томашівської, Триліської, Фастівецької та Червономотовилівської
сільрад Васильківського району; Малополовецької сільради
Білоцерківського району; Бишівської, Веселослобідської,
Гружчанської, Козичанської, Лишнянської, Мар'янівської,
Мостищенської, Новосілківської, Пашківської, Соснівської,
Чорногородської, Юрівської, Яблунівської та Ясногородської сільрад
Макарівського району; Борівської селищної Ради Фастівської
міськради.
18. Чорнобильський район (центр - м. Чорнобиль) в складі
м. Чорнобиль і сільрад Чорнобильського району: Горностайпільської,
Дитятківської, Заліської, Замошнянської, Зимовищенської,
Зоринської, Іллінецької, Копачівської, Корогодської,
Кривогірської, Купуватської, Ладижицької, Машівської,
Новошепелицької, Опачицької, Паришівської, Річицької,
Розсохівської, Старошепелицької, Стечанської, Страхоліської,
Теремецької, Терехівської, Товстоліської, Чапаєвської, Черевацької
та Чистогалівської.
19. Яготинський район (центр - м. Яготин) в складі м. Яготин,
Згурівської селищної Ради і сільрад Яготинського району:
Аркадіївської, Безуглівської, Богданівської, Годунівської,
Жовтневої, Жоравської, Засупоївської, Капустинської, Красненської,
Кулябівської, Лемешівської, Лизогубово-Слобідської,
Лозовоярівської, Малоберезанської, Нечипорівської, Новооржицької,
Панфилівської, Пасківщинської, Райківщинської, Середівської,
Сотниківської, Старооржицької, Сулимівської, Супоївської,
Турівської, Усівської, Фарбованської, Черевківської та
Черняхівської.
Віднести до категорії міст районного підпорядкування міста:
Богуслав, Бровари, Васильків і Переяслав-Хмельницький; Поліський
промисловий район - ліквідувати.
Залишити такі міста обласного підпорядкування: Білу Церкву,
Ірпінь з смт Біличі, Буча, Ворзель та Коцюбинське; Фастів.
По Кіровоградській області
1. Бобринецький район (центр - м. Бобринець) в складі
м. Бобринець і сільрад Бобринецького району: Апрелівської,
Березівської, Василівської, Великодруківської, Веселівської,
Витязівської, Ганно-Требинівської, Кіровської, Мар'янівської,
Миколо-Бабанської, Новоградівської, Новоолександрівської,
Олексіївської, Павлогірківської, Рощахівської, Свердловської,
Седнівської, Степанівської, Тарасівської, Фадіївської та
Червонозорівської.
2. Гайворонський район (центр - м. Гайворон) в складі
м. Гайворон і Завалівської селищної Ради Гайворонської міськради;
Сальківської селищної Ради і Бандурівської, Берестягівської,
Долинівської, Казавчинської, Котовської, Могильненської,
Мощенської, Солгутівської, Таужненської, Хащуватської та
Чемерпільської сільрад Ульяновського району.
3. Голованівський район (центр - смт Голованівськ) в складі
Голованівської селищної Ради і Грузької, Ємилівської,
Журавлинської, Капітанської, Клинівської,
Красногірської, Липовеньківської, Межирічківської, Надеждівської,
Розкішненської, Свирнівської, Семидубівської, Троянської та
Шепилівської сільрад Ульяновського району; Березовобалківської,
Йосипівської, Коритно-Забузької, Котовської, Плосько-Забузької,
Сухоташлицької та Чистопільської сільрад Добровеличківського
району; Лебединської та Перегонівської сільрад Новоархангельського
району; Побузької селищної Ради Гайворонської міськради.
4. Добровеличківський район (центр - смт Добровеличківка) в
складі Добровеличківської селищної Ради і Вільшанської,
Глинянської, Гнатівської, Добрянської, Дружелюбівської,
Липнязької, Любомирської, Новолутківської, Новостанкуватської,
Олексіївської, Перчунівської, Піщанобрідської, Станкуватської,
Тишківської, Троянівської, Федорівської та Юр'ївської сільрад
Добровеличківського району; м. Помічна Кіровоградської міськради.
5. Долинський район (центр - м. Долинська) в складі
м. Долинська і сільрад Долинського району: Березівської,
Василівської, Гурівської, Димитровської, Іванівської,
Катеринівської, Криничуватської, Маловодянської, Марфівської,
Медівської, Новогригорівської Другої, Новогригорівської Першої,
Новоустинівської, Олександрівської, Степанівської, Устинівської та
Федоро-Шулічинської.
6. Знам'янський район (центр - м. Знам'янка) в складі
Глинської, Захарівської, Іванівської, Іванковецької та
Федірківської сільрад Кремгесівського району; Богданівської,
Веселокутської, Володимирівської, Дмитрівської, Казарнянської,
Мотронівської, Петрівської, Плосківської, Суботцівської та
Трепівської сільрад Олександрівського району; Васинської,
Диківської, Мошоринської та Пантазіївської сільрад
Олександрійського району.
7. Кіровоградський район (центр - м. Кіровоград) в складі
Лелеківської селищної Ради і сільрад Кіровоградського району:
Аджамської, Бережинської, Веселівської, Високобайрацької,
Гаївської, Грузьківської, Іванівської, Калинівської, Клинцівської,
Крупської, Назарівської, Новоолександрівської, Олексіївської,
Оситнязької, Первозванівської, Підгайцівської, Покровської,
Федорівської, Червоноярської та Черняхівської.
8. Компаніївський район (центр - с. Комнаніївка) в складі
Гарманівської, Губівської, Зеленівської, Компаніївської,
Нечаївської та Федосіївської сільрад Кіровоградського району;
Богодарівської, Лозуватської, Петрівської, Полтавської та
Софіївської сільрад Бобринецького району.
9. Кремгесівський район (центр - м. Кремгес) в складі
Павлиської селищної Ради і сільрад Кремгесівського району:
Василівської, Великоандрусівської, Григорівської, Дереївської,
Зибківської, Камбурліївської, Куцеволівської, Микільської,
Миронівської, Млинківської, Омельницької, Онуфріївської,
Павлівської, Подорожненської, Попівської, Сметанівської,
Таловобалківської та Успенської.
10. Маловисківський район (центр - м. Мала Виска) в складі
м. Мала Виска і Великовисківської, Івано-Благодатненської,
Кіровської, Краснопільської, Ленінської, Лозуватської,
Мануйлівської, Мар'янівської, Олександрівської, Оникіївської,
Паліївської, Розсохуватської та Хмелівської сільрад
Маловисківського району; Миколаївської та Овсяниківської сільрад
Кіровоградського району; Березівської, Нововознесенської та
Якимівської сільрад Новоархангельського району; Глодоської,
Злинської та Плетеноташлицької сільрад Новоукраїнського району.
11. Новгородківський район (центр - с. Новгородка) в складі
Бершино-Кам'янської, Інгуло-Кам'янської, Куцівської,
Новгородківської та Новоандріївської сільрад Долинського району;
Тарасівської сільради Кіровоградського району; Митрофанівської
сільради Олександрійського району; Верблюзької, Дубівської та
Спасівської сільрад Петрівського району.
12. Новоархангельський район ( центр - смт Новоархангельськ)
в складі Новоархангельської селищної Ради і сільрад
Новоархангельського району: Вільшанської, Гаївської, Ганнівської,
Іванівської, Кальниболотської, Кам'янецької, Копенкуватської,
Марківської, Мартинівської, Надлацької, Небелівської,
Нерубайської, Олександрівської, Підвисоцької, Покотилівської,
Розсохуватецької, Свердликівської, Скалівської,
Скалівсько-Хутірської, Тернівської та Торговицької.
13. Новомиргородський район (центр - м. Новомиргород) в
складі м. Новомиргород; Володимирівської сільради Кіровоградського
району; Капітанівської селищної Ради і Бровківської, Веселівської,
Дібрівської, Жовтневої, Йосипівської, Кам'янської, Канізької,
Коробчинської, Листопадівської, Мар'ївської, Мартоноської,
Оситнязької, Панчівської, Первомайської, Петроострівської,
Пурпурівської, Тишківської та Туріянської сільрад Маловисківського
району.
14. Новоукраїнський район (центр - м. Новоукраїнка) в складі
м. Новоукраїнка і сільрад Новоукраїнського району: Бежбайрацької,
Ганнівської, Захарівської, Іванівської, Комишуватської,
Малопомічнянської, Миколаївської, Новоєгорівської,
Новомиколаївської, Новоолександрівської, Перлівської,
Помічнянської, Приютівської, Рівнянської, Семенастівської,
Сотницько-Балківської та Шишкинської.
15. Олександрівський район (центр - смт Олександрівка) в
складі Олександрівської та Єлизаветградківської селищних Рад і
сільрад Олександрівського району: Бірківської Першої, Букварської,
Вищеверещаківської, Голиківської, Івангородської,
Красносілківської, Красносільської, Михайлівської, Підлісненської,
Родниківської, Розумівської, Соснівської, Ставидлянської,
Староосотської, Триліської, Цвітненської та Цибулівської.
16. Олександрійський район (центр - м. Олександрія) в складі
Новопразької селищної Ради і сільрад Олександрійського району:
Бандурівської, Березівської, Войнівської, Головківської,
Дівоче-Пільської, Добронадіївської, Долинської, Звенигородської,
Ізмайлівської, Косівської, Костянтинівської, Куколівської,
Лікарівської, Лозуватської, Михайлівської, Недогарської,
Олександрівської, Попельнастівської, Протопопівської,
Світлопільської, Червонокам'янської та Ясинуватської.
17. Петрівський район (центр - смт Петрове) в складі
Петрівської селищної Ради і сільрад Петрівського району:
Богданівської, Братолюбівської, Варварівської, Водянської,
Ганнівської, Зеленської, Іванівської, Іскрівської, Йосипівської,
Кіровської, Новостародубської, Червонокостянтинівської та
Чечеліївської.
18. Ульяновський район (центр - смт Ульяновка) в складі
Ульяновської селищної Ради і сільрад Ульяновського району:
Богданівської, Великотроянівської, Вільхівської, Грушківської,
Данилово-Балківської, Йосипівської, Кам'янобрідської,
Кам'янокриничанської, Лозуватської, Луполівської, Новоселицької,
Розношенської, Сабатинівської та Синьківської.
Віднести до категорії міст районного підпорядкування міста:
Гайворон і Новомиргород.
Залишити такі міста обласного підпорядкування: Кіровоград;
Знам'янку з смт Знам'янка Друга; Кремгес з смт Власівка;
Олександрію з смт Димитрове, Новопилипівка, Октябрське та
Пантаївка.
По Кримській області
1. Бахчисарайський район (центр - м. Бахчисарай) в складі
м. Бахчисарай, Куйбишевської та Поштівської селищних Рад і сільрад
Бахчисарайського району: Верхньосадівської, Вілінської,
Голубинської, Зеленівської, Красномацької, Передущельненської,
Підгородненської, Плодівської, Скалистівської, Тінистівської та
Тернівської.
2. Білогірський район (центр - м. Білогірськ) в складі
м. Білогірськ, Зуйської селищної Ради і сільрад Білогірського
району: Ароматнівської, Багатівської, Василівської, Вишенської,
Зеленогірської, Криничненської, Курської, Мельничної, Муромської,
Русаківської та Цвіточненської.
3. Джанкойський район (центр - м. Джанкой) в складі Азовської
селищної Ради і Дніпровської, Завіто-Ленінської, Зарічненської,
Лобанівської, Майської, Медведівської, Новокримської,
Просторненської, Розкішненської та Цілинної сільрад Джанкойського
району; Ближньогородської та Яркополенської сільрад
Красногвардійського району.
4. Кіровський район (центр - смт Кіровське) в складі
м. Старий Крим Феодосійської міськради; Кіровської селищної Ради і
Журавської, іллічівської, Красногвардійської, Токарівської та
Яркополенської сільрад Нижньогірського району; Грушівської,
Золотополенської, Первомайської, Перевалівської та Привітненської
сільрад Білогірського району; Берегової та Владиславівської
сільрад Ленінського району.
5. Красногвардійський район (центр - смт Красногвардійське)
в складі Красногвардійської та Октябрської селищних Рад і сільрад
Красногвардійського району: Амурської, Войковської,
Восходненської, Калінінської, Колодязянської, Краснознам'янської,
Новопокровської, Олександрівської, Петрівської, П'ятихатської,
Рівнівської та Янтарнівської.
6. Красноперекопський район (центр - смт Красноперекопськ) в
складі Красноперекопської та Первомайської селищних Рад і сільрад
Красноперекопського району: Армянської, Вишнівської, Воїнської,
Гришинської, Іллінської, Ішунської, Калінінської, Магазинської,
Октябрської, Островської, Почотненської та Правдівської.
7. Ленінський район (центр - смт Леніне) в складі
Багерівської та Ленінської селищних Рад і сільрад Ленінського
району: Астанінської, Батальненської, Бєлінської, Войковської,
Глазівської, Горностаївської, Завітненської, Іллічівської,
Красногірської, Ленінської, Марфівської, Мисівської,
Приозернівської, Семисотської та Чистопільської.
8. Нижньогірський район (центр - смт Нижньогірський) в
складі Нижньогірської та Совєтської селищних Рад і Желябовської,
Завітненської, Краснофлотської, Митрофанівської, Некрасовської,
Новогригорівської, Октябрської, Омелянівської, Охотської,
Прудівської, Садової, Уваровської, Урожайнівської, Чапаєвської та
Якимівської сільрад Нижньогірського району; Ковровської та
Михайлівської сільрад Джанкойського району.
9. Роздольненський район (центр - смт Роздольне) в складі
Роздольненської селищної Ради і Березівської, Воронкинської,
Ковильнівської, Славнівської та Слов'янської сільрад
Чорноморського району; Руч'ївської сільради Красноперекопського
району; Новоселівської селищної Ради і Кормівської та Сусанівської
сільрад Сакського району.
10. Сакський район (центр - м. Саки) в складі м. Саки і
сільрад Сакського району: Вересаєвської, Вороб'ївської,
Добрушинської, Іванівської, Кольцовської, Кримської, Ліснівської,
Митяївської, Молочненської, Оріхівської, Охотниківської,
Ромашкинської, Сизівської та Суворовської.
11. Сімферопольський район (центр - м. Сімферополь) в складі
Гвардійської селищної Ради і Воднівської, Денисівської,
Добрівської, Кам'янської, Кольчугинської, Мирнівської,
Партизанської, Перовської, Родниківської, Урожайнівської та
Чистенської сільрад Бахчисарайського району; Донської та
Мазанської сільрад Білогірського району; Миколаївської та
Скворцівської сільрад Сакського району.



вгору